IV FORUM

LIDERÓW CYFROWEGO BIZNESU

[ENGLISH]

:: SPOŁECZNOŚĆ LIDERÓW

W tym roku, już po raz czwarty spotkamy się w elitarnym gronie ekspertów, praktyków, naukowców, decydentów i specjalistów zaangażowanych w procesy cyfrowej transformacji firm i instytucji publicznych. Społeczność Digital Champions łączy tradycyjne organizacje z pionierami cyfrowych innowacji, dojrzałe organizacje ze startupami, firmy inicjujące cyfrowe transformacje z tymi którzy na tej drodze odnieśli realne sukcesy.

:: INTELIGENTNY BIZNES W INTELIGENTNYM ŚWIECIE

Temat przewodni tegorocznej edycji prowadzi nas do sedna strategii biznesowych związanych z cyfryzacją oraz do kluczowego wyzwania jakie stoi przed liderami cyfrowych transformacji. Jak wykorzystać rozwijające się gwałtownie możliwości automatyzacji, autonomii , predykcji i analityki do tworzenie prawdziwie inteligentnych produktów, usług i organizacji. Pionierzy algorytmicznego biznesu potwierdzają znaną prawdę, że przyszłość już nadeszła, jest tylko nierówno rozłożona …

ZGŁOŚ SIĘ

 

:: RADA PROGRAMOWA

PREZYDIUM

CZŁONKOWIE RADY

:: PROGRAM

:: AI is ALIVE!

Praktyczne zastosowania biznesowe Artificial Intelligence i Machine Learning są jednym z kluczowych elementów idei „Smart Business” – inteligentnej organizacji. Ubiegłoroczna edycja Digital Champions była pierwszą biznesową konferencją prezentującą wyzwania biznesowe związane z komercjalizacją technologii AI/ML oraz demonstrującą praktyczne możliwości ich eksperymentalnego wykorzystania w oparciu o możliwości chmury obliczeniowej. W tym roku zanurzamy się głębiej w świat biznesowych modeli i zastosowań opartych o możliwości AI/ML na świecie i w Polsce przedsiębiorstwach, zarówno w startupach czy firmach technologicznych jak i w dojrzałych organizacjach.

 

:: ART – TECH – DESIGN

Sztuka i rzemiosło projektowania atrakcyjnych produktów i usług dla inteligentnego świata. Sztuka, technologia i design to dyscypliny które coraz mocniej przenikają się we współczesnym biznesie. Po sukcesie prezentacji o granicach interakcji z ubiegłorocznej edycji konferencji zdecydowaliśmy się w większym stopniu pokazać pole konwergencji tych trzech dyscyplin oraz ich biznesowy potencjał. Bez jego zrozumienia coraz trudniej będzie konkurować w walce o zaangażowanie klientów.

:: PRZEWODNICY CYFROWEJ ZMIANY

Kolejna debata praktyków cyfrowej transformacji. W tym roku prezentujemy doświadczenia osób pełniących – formalnie, lub de facto – rolę Chief Digital Officera. Wizja i przywództwo w procesie zmiany to niewątpliwie sprawa wielkiej wagi, co pokazał choćby ubiegłoroczny panel poświęcony temu zagadnieniu. Z drugiej strony namaszczenie lidera ani ani nawet sformułowanie wizji przyszłości nie sprawi że trudne i złożone procesy transformacji wydarzą się same. Jak radzą sobie „skazani na przywództwo”? Jak zbudować zespół, jak go skonsolidować wokół celów zmiany, jak go zorganizować i jak nim zarządzać?

:: EKOSYSTEMY CYFROWYCH USŁUG

Kolejna odsłona debaty na temat znaczenia cyfrowego kapitału we współczesnym biznesie. Po 3 latach powracamy do tematu konwergencji biznesowej i strategii opartych o udostępnianie ekosystemom partnerów zdolności biznesowych w postaci elektronicznych usług („API Economy”). Ta koncepcja, której pionierami były firmy telekomunikacyjne oraz dostawcy rozwiązań chmurowych staje się w świecie cyfrowego biznesu jednym z fundamentów strategii. „Udostępnianie API” staje się modą, a w przypadku regulacji PSD II w branży finansowej – koniecznością. To dobry moment aby oddzielić ziarno dobrych praktyk od plew mitów i półprawd po to by dobrze zdefiniować i skutecznie wdrożyć koncepcję ekosystemu cyfrowego dla swojej organizacji.

:: FABRYKI INNOWACJI II

W kolejnej odsłonie „Fabryk Innowacji” ponownie pochylimy się na kwestii kreowania i finansowania innowacji w ekosystemach biznesowych. Celem sesji jest przedstawienie doświadczeń dojrzałych organizacji w budowie strategicznych partnerstw ze światem startupów. Kluczowym tematem w tym roku jest analiza scenariuszy finansowania innowacji ze środków publicznych i ich konsekwencji z punktu widzenia potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych wspierających komercjalizację i wzrost.

:: SPRAWDŹ JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU!

Relacja z DIGITAL CHAMPIONS 2016.

ZGŁOŚ SIĘ